Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-02-19 08:18
AC / Paweł Pasierbek SJ

Abp Dal Toso: bez świadectwa Ewangelia byłaby niema

Krajowi dyrektorzy Papieskich Dzieł Misyjnych Azji spotkali się na Tajwanie.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Papieskie Dzieła Misyjne to światowa sieć wspierająca misje i młode wspólnoty Kościelne modlitwą i miłością. Nie jest tylko od pomocy finansowej. Pragnie przypominać wszystkim wierzącym, że misje możemy wspierać przede wszystkim naszą modlitwą – to słowa przewodniczącego dzieł abpa Giovanniego Pietro Dal Toso. Zostały one skierowane do krajowych dyrektorów Papieskich Dzieł Misyjnych Azji, którzy spotkali się w tych dniach na Tajwanie.

Watykański hierarcha zaznaczył, że wszyscy jesteśmy wezwani, aby stawać się apostołami, czyli świadkami wiary na każdy dzień. „Bez waszego świadectwa – powiedział – Ewangelia stałaby się niema. Bez niego nie mogłaby ukazywać, że Bóg kocha człowieka”.

Abp Dal Toso wskazał, że Azja jest kontynentem o wielkich perspektywach misyjnych. Papież Franciszek odwiedził już cztery tamtejsze kraje (Filipiny, Koreę, Bangladesz oraz Birmę) i przygotowuje się do pielgrzymki do Japonii. Dodał, że charyzmat Papieskich Dzieł Misyjnych nie skończył się, choć na pewno trzeba reflektować nad jego odnowieniem.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, misje, Kościół, Azja, Papieskie Dzieła Misyjne, Tajwan, Abp Giovanni Pietro Dal Toso