Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-08-22 11:45
ek / Antoni Zalewski / Archidiecezja Łódzka

Abp Ryś: Słowo Boga uczy nas jak kochać

„Słowo Boga nie uczy nas jak nie grzeszyć, ale zasadniczo uczy nas jak kochać”- mówił Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś podczas Nabożeństwa Pokutnego w Wadlewie.

W pierwszym dniu 94. Pieszej Pielgrzymki z Łodzi na Jasną Górę grupa 4 i 5 zatrzymała się na nocleg w Wadlewie. Tutaj także pielgrzymi uczestniczyli w Nabożeństwie Pokutnym podczas którego słowo skierował Ksiądz Arcybiskup Grzegorz Ryś.

Metropolita Łódzki mówił, odnosząc się do hymnu o miłości, a także do przypowieści o bogaczu i Łazarzu, że „dość częstym pytaniem na pielgrzymce jest pytanie: jak dobrze zrobić rachunek sumienia? Można przeczytać hymn o miłości tak jak to zrobiliśmy my przed chwilą. To jest bardzo ważny rachunek sumienia. Rachunek z miłości. Przypowieść o bogaczu i Łazarzu uświadamia nam wagę takiego rachunku sumienia. Nic nie wiadomo o tym bogaczu, aby był skończonym łotrem. Nic też nie wiadomo czy pieniądze za które się bawił ukradł. Może w człowieku zrodzić się pytanie: za co ten człowiek został potępiony? Został potępiony nie za to co zrobił, ale za to czego nie zrobił. Za to co zaniedbał. To jest taka dość wstrząsająca myśl, bo jak zaraz będziemy mówić spowiedź powszechną: zgrzeszyłem myślą, mową, uczynkiem i zaniedbanie, to zaniedbanie wydaje nam się stosunkowo najmniejszym problemem z tej serii. Bogacz zaniedbał miłosierdzie i jego problemem jest to czego nie zrobił.”

Po Liturgii Słowo był czas na spowiedź, a także adorację Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.

Źródło: Archidiecezja Łódzka


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: pielgrzymka, miłosierdzie, miłość, rachunek sumienia, abp Grzegorz Ryś, zaniedbanie