Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-03-27 08:06
AC / Radio Watykańskie

Aleppo: apel do chrześcijan o powrót do domu

„Aleppo czeka na ciebie” – z takim apelem ordynariusz tamtejszych katolików obrządku melchickiego abp Jean-Clément Jeanbart zwrócił się do wiernych, zachęcając, by powrócili do swoich domów, które opuścili w czasie wojny.

Autor/źródło: Scott Bobb, https://commons.wikimedia.org

„Sytuacja się poprawia – mówił on w wywiadzie dla włoskiej agencji katolickiej SIR – choć trudno jeszcze mówić o trwałym pokoju. Wydaje się jednak, że wśród ludzi zmniejsza się strach przed nowymi napadami oddziałów tzw. Państwa Islamskiego”.

Apelowi towarzyszy projekt „Powrót”, którego celem jest zahamowanie wyjazdów chrześcijan z Syrii. Jest on skierowany do dwóch kategorii ludzi – poinformował hierarcha. – Z jednej strony do tych, którzy mają więcej szczęścia i posiadają środki pozwalające na to, aby powrócić i żyć, więc nie oczekują szczególnej pomocy, a z drugiej strony do biednych, którzy jej potrzebują. Zakupi się dla nich bilet powrotny, a także otrzymają wsparcie materialne, które pozwoli im godnie żyć aż do czasu znalezienia pracy. „W ostatnich tygodniach powróciło 20 rodzin – dodał melchicki arcybiskup Aleppo. – Oby były one znakiem nadziei dla tych, którzy przyjadą później”.

pp/ rv, sir


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Syria, Aleppo, chrześcijanie, apel, abp Jean-Clément Jeanbart