Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-03-31 11:35
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Poznań: sukces akcji „Opatrunek na ratunek”

Dziś w Poznaniu kończy się 6. edycja akcji „Opatrunek na ratunek” zorganizowanej przez Fundację Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio”.

Autor/źródło: pixabay.com

Tylko do dziś potrwa 6. edycja akcji „Opatrunek na ratunek”. Już teraz wiadomo, że zakończy się ona olbrzymim sukcesem. Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” udało się zebrać już ponad dwie tony darów: bandaży, gazy, plastrów czy maseczek chirurgicznych.

„Dary zbierane w Polsce będą wykorzystywane w placówkach opieki medycznej prowadzonych przez misjonarzy – mówi Jacek Jarosz z „Redemptoris Missio”. – W krajach globalnego południa nierzadko dzieje się tak, że jeden bandaż dzielony jest na kilka części, żeby więcej pacjentów mogło otrzymać pomoc. W związku z tym wszystkie te bandaże, które wysyłamy, będą potrzebne w codziennej, zwyczajnej pracy” – podkreślił Jacek Jarosz.

Pierwsze dary zostaną wysłane kontenerowcem do Togo. Fundacja planuje też przekazać dary m.in. do Zambii, Kamerunu, Madagaskaru, Tanzanii czy Kazachstanu.

R. Łączny, KAI/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: misje, Poznań, pomoc, opieka medyczna, Fundacja Pomocy Humanitarnej, opatrunki, Redemptoris Missio