Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-04-05 12:02
S. Zielińska / episkopat.pl

Prymas Polski: Świat potrzebuje ludzi, którzy grają w pierwszej lidze

– Trzeba jak najczęściej, nie tylko ludziom młodym, ale wszystkim w Kościele, pokazywać wielkość miłości i łaski Bożej – powiedział Prymas Polski, abp Wojciech Polak w wywiadzie udzielonym TBC.

Autor/źródło: Flickr/episkopat.pl, Eliza Bartkiewicz, licencja: CC BY

W najbliższą sobotę, 8 kwietnia, Prymas Polski będzie gościem rekolekcji w Sanktuarium w Łagiewnikach.

W wywiadzie udzielonym TBC, abp Polak mówił m.in. o wskazówkach dla młodzieży, w jaki sposób spożytkować czas po Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie, a także o zachętach i wyzwaniach jakie Papież Franciszek przypomniał w przesłaniu na XXXII Światowy Dzień Młodzieży.

Prymas powiedział również: "Dzisiaj świat potrzebuje ludzi, którzy grają w pierwszej lidze, a nie gdzieś na tyłach. Chodzi zatem o to, żeby młody człowiek, kiedy po Światowych Dniach Młodzieży przychodzi mu zmierzyć się z codziennością życia pamiętał, że ma w sobie Bożego Ducha, że może go mieć, jeśli tylko będzie chciał. Żeby pamiętał, że zawierzenie Bogu, Maryi i Chrystusowi, krzyżowi i Ewangelii jest siłą i motorem do pokonywania konkretnych wyzwań codzienności."

W dalszej części wywiadu abp Polak mówił o tym, czym jest bojaźń Boża, o umiejętności rozróżniania sprawiedliwości i miłości, o Osobie i darach Ducha Świętego, a także o roli autorytetów w życiu duchowym.

Pełny tekst wywiadu przeprowadzonego przez Michała Kłosowskiego znajduje się na stronie episkopat.pl


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: młodzież, abp Wojciech Polak, rekolekcje, prymas Polski, bojaźń Boża