Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-05-31 14:10
ek / episkopat.pl

Lednica 2000 z udziałem Przewodniczącego Episkopatu Polski

Abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP, weźmie udział w XXI Spotkaniu Młodych Lednica 2000. Odbędzie się ono 3 czerwca pod hasłem „Idź i Kochaj”.

Młodzi będą dziękować za Światowe Dni Młodzieży w Polsce oraz zaproszą na ŚDM Panama 2019.

Pola Lednickie 3 czerwca będą otwarte już od godziny 8.00 rano. O godzinie 17.00 abp Wojciech Polak, metropolita gnieźnieński, Prymas Polski powita oficjalnie uczestników. Centralnym punktem wydarzenia będzie Msza Święta sprawowana o godzinie 20.00 pod przewodnictwem abp Stanisława Gądeckiego, metropolity poznańskiego, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski.


Patronką spotkania w Lednicy będzie Matka Boża. Organizatorzy pragną, by to Ona poprowadziła XXI Spotkanie Młodych.


Głównym symbolem tegorocznego spotkania na Lednicy będą złączone ze sobą dwa puzzle z pieczęcią, mające symbolizować realne spotkanie z drugim człowiekiem. Na jednym będzie napis „Idź”, na drugim „Kochaj”. Odbite stopy nawiązują do hasła tegorocznego spotkania: „Idź i Kochaj!”. Organizatorzy zachęcają, by po powrocie do domu podzielić się puzzlem z osobą, którą wskaże nam Duch Święty.

Ponadto osoby duchowne otrzymają gadżety z wizerunkiem Matki Bożej Niezawodnej Nadziei – księża ryngraf, zaś siostry zakonne chustę.

Spotkaniu młodzieży  towarzyszyć będą dodatkowe wydarzenia, takie jak Maraton Lednicki czy fishmob – tańce lednickie dla św. Jana Pawła II z okazji jego urodzin.

LEDNICA 2000 to największe w Polsce coroczne spotkanie katolickiej młodzieży. To dzieło o. Jana Góry i św. Jana Pawła II. Aby wziąć w nim udział, należy się zgłosić na stronie internetowej www.lednica2000.pl


BPKEP


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: abp Stanisław Gądecki, młodzież, o. Jan Góra, lednica 2000