Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-08-07 10:27
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Kolumbia przygotowuje się na spotkanie z Franciszkiem

Modlitwy, czuwania oraz wydarzenia kulturalne i rodzinne poprzedzą przyjazd Papieża do Kolumbii 6 września. Poinformował o tym bp Pedro Salamanca, odpowiedzialny za duchowe przygotowania do wizyty.

Katedra w Bogocie
Autor/źródło: I.D. R.J. - Flickr: BOGOTÁ - COLOMBIA /commons.wikimedia.org, CC BY-SA 2.0

Najwięcej wydarzeń w ramach papieskiej wizyty zaplanowano w stołecznej Bogocie, jednak nie zabraknie ich także w innych miejscach kraju. Głównym tematem, który Kościół chciałby wyróżnić w ramach przygotowań, jest rodzina. Zaprezentowano też oficjalny hymn wizyty skomponowany w rytmie muzyki pop i rap.

Centralnym miejscem duchowej mobilizacji przed spotkaniem w Franciszkiem będzie stołeczna katedra. Tam właśnie już 2 września zostanie przywieziony wizerunek patronki Kolumbii, Matki Bożej z Chiquinquirá. Obraz uczci także Ojciec Święty, nawiedzając katedrę w Bogocie na drugi dzień po przyjeździe.

Bp Salamanca poinformował ponadto, że do tej pory kolumbijskie parafie zarezerwowały ponad pół miliona wejściówek na wydarzenia papieskiej wizyty.

W sklepach pojawiły się już tzw. zestawy pielgrzyma dla uczestników spotkań z Franciszkiem. Składają się na nie: specjalna koszulka, czapka oraz plecak z hasłem wizyty: „Zróbmy pierwszy krok” („Demos el primer paso”).

tc/ efe


Zdjęcie: Primate Cathedral of Bogota autor: I.D. R.J. - Flickr: BOGOTÁ - COLOMBIA, licencja: CC BY-SA 2.0


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Kolumbia, Bogota, podróż papieska, podróż apostolska