Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-08-08 22:52
KSM Diecezji Drohiczyńskiej

Pierwszy event projektu "Młodzi dla środowiska"

Informacje o projekcie, konkursy, prezentacja projektowych gadżetów, układanie ogromnych puzzli – to najważniejsze punkty pierwszego eventu KSM Diecezji Drohiczyńskiej, który został zorganizowany 29 lipca 2017 r., podczas Dni Drohiczyna.


     W namiocie projektowym wolontariusze z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Drohiczyńskiej wspólnie z organizatorem – Fundacją dla Młodzieży, przygotowali szereg atrakcji związanych z edukacją lokalnych społeczności w zakresie racjonalnego gospodarowania energią, gospodarki odpadami, eksploatacji i ochrony lasów, ochrony wód i gospodarki wodnej.

     Odwiedzający stoisko projektu „Młodzi dla środowiska” mieli możliwość udziału w konkursach wiedzy, dostosowanych poziomem do różnych grup wiekowych. Zarówno starsi jak i młodsi mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu chronionych gatunków zwierząt i roślin, segregacji odpadów, odnawialnych źródeł energii, czy postaw i zachowań właściwych na obszarach chronionych lub w miejscach cennych przyrodniczo. Najmłodsi chętnie układali olbrzymie puzzle lub grali w plenerowe gry ekologiczne. Popularnością cieszyły się też warsztaty rękodzieła, w ramach których powstawały papierowe kwiaty. Udział w aktywnościach organizatorzy nagradzali materiałami promocyjno - edukacyjnymi, które zostały przygotowane w ramach projektu. 

    Przedstawiciele KSM DD byli też do dyspozycji zainteresowanych i indywidualnie wyjaśniali ideę ogólnopolskiego programu, informując o trwających w projekcie działaniach. Sporo osób, przede wszystkim turystów, którzy przyjechali z różnych zakątków Polski, nie wiedzących o programie, było zainteresowanych działaniami młodzieży, gratulując pomysłu związanego z projektem, jak również życząc jego udanej realizacji.

     - To bardzo duże przedsięwzięcie. Nie słyszałem o podobnym. Diecezja Drohiczyńska położona jest na tzw. „zielonych terenach”, macie wspaniałą przyrodę, więc projekt związany z ekologią jest jak najbardziej na miejscu. To przede wszystkim wspaniała promocja nie tylko projektu, ale i tych terenów – powiedziała pani Teresa ze Śląska, jedna z uczestniczek Dni Drohiczyna, zainteresowana projektem.

     Przez cały dzień trwania eventu punkt KSM odwiedziły dziesiątki osób. Wśród gości znaleźli się m.in. Biskup Drohiczyński Tadeusz Pikus, Burmistrz Bychawy Janusz Urban oraz Burmistrz Drohiczyna Wojciech Borzym, twórczynie bloga „Pedałuję nie żałuję” - Zosia, Asia, Gabrysia.

Dziękujemy Organizatorom, Wolontariuszom i Wszystkim, którzy wzięli udział w naszych aktywnościach eventowych.Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Edukacja, młodzież, ekologia