Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2016-11-25 14:36
KAI/mm

Londyn: wystawa zdjęć z ŚDM odwiedzi diecezje Anglii i Walii

Wystawa złożona z 27 fotografii została zorganizowana z inicjatywy Ambasady Polskiej w Londynie, Instytutu Polskiego w Londynie i Konferencji Episkopatu Anglii i Walii. Odwiedzi diecezje Anglii i Walii zachęcając do kontynuowania pracy duszpasterskiej z młodzieżą.

Autor/źródło: M.Mazur/episkopat.pl (CC BY-NC-SA 2.0)

- Bardzo dziękuję władzom świeckim i kościelnym, dzięki którym ŚDM mogły się odbyć. Byłem tam, modląc się z młodymi ludźmi z całego świata i byłem głęboko poruszony wyznaniem wiary tak wielu z nich. Te zdjęcia przywołują ducha ŚDM Kraków 2016 - napisał we wstępnie do wystawy prymas Anglii, kard. Vincent Nichols.


Autorami zdjęć są polscy fotografowie: Marcin Mazur, fotograf Konferencji Episkopatu Anglii i Walii i Arkadiusz Juszczak. Wystawę, przygotowaną z okazji zakończenia Jubileuszu Miłosierdzia, można oglądać w katedrze westminsterskiej do poniedziałku, 28 listopada. Następnie odwiedzi ona kolejne spośród 22 diecezji Anglii i Walii. Jak mówią autorzy, to narzędzie do kontynuowania pracy duszpasterskiej z młodzieżą.


"Wierzę, że najpiękniejsze opowieści o Światowych Dniach Młodzieży powstają właśnie wśród młodych ludzi: w drodze, na placu, podczas modlitwy i rozmów; wszędzie tam, gdzie młodzi ludzie są autentyczni i są dla siebie nawzajem. Te zdjęcia mają przedłużyć celebrowanie ŚDM, zachęcić młodych, by dzielili się swoimi wspomnieniami i opowiadali rówieśnikom, czym są spotkania młodych" - mówił w rozmowie z KAI Marcin Mazur. Autor zdjęć dodał, że wystawa nie jest celem samym w sobie, ale ma być okazją do organizowania diecezjalnych spotkań młodzieży, wspólnej modlitwy i przygotowań do ŚDM w Panamie.


W 31. ŚDM Kraków 2016 wzięło udział ok. 4000 młodzieży z Wielkiej Brytanii.

abd / Londyn


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: ŚDM, młodzież, Anglia, Walia, duszpasterstwo, fotografia