Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-09-19 13:12
S. Zielińska / KAI

synod2018.pl - polska strona poświęcona przygotowaniom do Synodu Biskupów

synod2018.pl - to adres polskiej strony internetowej poświęconej przygotowaniom do przyszłorocznego Synodu Biskupów poświęconego młodzieży i rozeznawaniu powołania.

Autor/źródło: Eliza Bartkiewicz / BP KEP, licencja: CC BY

Z inicjatywy Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM powstała polska strona internetowa poświęcona przygotowaniom do przyszłorocznego Synodu Biskupów na temat młodzieży i rozeznawania powołania.

W przyszłości będzie ona zawierać informacje o inicjatywach podejmowanych w Polsce w związku z przygotowaniami do obrad synodalnych, a obecnie znajduje się na niej polska wersja ankiety przygotowanej przez watykański sekretariat synodu, do wypełnienia której zaproszeni są młodzi ludzie na całym świecie.

- Celem tej ankiety – skierowanej do młodzieży z całego świata pomiędzy 16 a 29 rokiem życia – jest danie Ci możliwości abyś został usłyszany, abyś wyraził siebie, abyś opowiedział o tym, kim jesteś i co chciałbyś aby inni o Tobie wiedzieli - czytamy na stronie synod2018.pl, a samą ankietę - zgodnie z zaleceniami Stolicy Apostolskiej - należy wypełnić do 30 września. Jej wyniki posłużą do opracowania instrumentum laboris - dokumentu, stanowiącego punkt wyjścia do przyszłorocznych obrad synodalnych. 

„Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania” – to wyznaczony przez Ojca Świętego temat XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów. Odbędzie się ono w październiku 2018 roku.

abd / Warszawa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: młodzież, Synod biskupów, synod biskupów o młodzieży, ankieta presynodalna