Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-02-08 10:49
AC / Radio Watykańskie

Apel Franciszka na Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji przeciwko handlowi ludźmi

Dziś przypada Światowy Dzień Modlitwy i Refleksji przeciwko handlowi ludźmi. Wczoraj za zakończenie audiencji Papież zwrócił się z apelem, aby migracje nie były wykorzystywane przez handlarzy dla uprawiania tego przestępczego procederu.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

„Mając niewiele szans na kanały regularne, wielu migrantów naraża się na niebezpieczeństwo innych dróg, gdzie często czekają na nich wszelkiego rodzaju nadużycia, wyzysk i niewolnictwo. Organizacje przestępcze, zajmujące się handlem ludźmi, wykorzystują te szlaki migracyjne, aby ukryć swoje ofiary między imigrantami i uchodźcami. W związku z tym wzywam wszystkich, obywateli i instytucje, aby połączyli swe siły i zapobiegali handlowi ludźmi oraz zapewniali ochronę i pomoc ofiarom. Módlmy się, aby Pan nawrócił serca handlarzy i dał nadzieję na odzyskanie wolności tym, którzy cierpią z powodu tej haniebnej plagi” – apelował Ojciec Święty.

Na wczorajszej audiencji Franciszek pozdrowił także uczestników olimpiady w Pjongczangu. Wyraził zadowolenie z faktu, że obie Koree będą maszerować pod jedną flagą oraz rywalizować jako jedna drużyna.

Zapewnił także o ciągłym dążeniu Stolicy Apostolskiej do wsparcia wszelkich pożytecznych inicjatyw na rzecz pokoju i spotkania między narodami.


pp/rv


Podziel się tym materiałem z innymi: