Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-01-26 13:27
S. Zielińska / KAI

Arkadio i wychowankowie ośrodka socjoterapii we wspólnym teledysku

W ramach warsztatów prowadzonych przez rapera Arkadio w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Bielsku-Białej powstał specjalny teledysk z udziałem wychowanków ośrodka.

Projekt zrealizowano ze środków pozyskanych podczas eventu charytatywnego „Podaj dalej”, promującego przekazanie dzieciom idei bezinteresownej pomocy.

W MOS – całodobowej placówce przeznaczonej dla chłopców w wieku 13-18 lat, którzy mają kłopoty w uczeniu się, przejawiają zaburzenia w zachowaniu lub są zagrożeni demoralizacją – przebywa obecnie kilkudziesięciu wychowanków. Niektórzy z nich występują w klipie wideo, nakręconym wspólnie z Arkadio.

Razem z artystą wykonują utwór „Podajemy światło”, do którego słowa sami ułożyli. Opowiadają w nim, jak znaleźli się w ośrodku i dlaczego pragną zmienić swoje życie. Przyznają się również do swoich błędów: sięgania po narkotyki, używki, posługiwania się przemocą. Przepraszają rodziców, rodzinę i bliskich. W refrenie powtarzają: „Jesteśmy tu, bo w życiu ciężko było. Podajemy światło, żeby się lepiej żyło i wszystko ułożyło. Bo szansę nam dano. Możesz wygrać życie jak Chiara Badano”.

Jednym z organizatorów warsztatów jest Fundacja Luce, założona przez bielsko-żywieckiego kapłana-hokeistę ks. Mateusza Dudkiewicza, jednocześnie nauczyciela w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Bielsku-Białej. Fundacja kieruje się w swych działaniach trzema drogowskazami – żyć, kochać i nieść światło. W każdym z tych wymiarów realizowane są konkretne działania.

Fundacja prowadzi drużynę hokejową Luce oraz drużynę na rolkach, warsztaty dla dzieci i młodzieży, koordynuje akcję „Bucik” i inne akcje charytatywne. Uruchomiła centrum profilaktyki, organizuje konferencje, warsztaty i szkolenia, wydaje publikacje ewangelizacyjne. Zainicjowała nowatorskie zajęcia językowe „Z duszą na języki”.

Fundacja Luce wzięła nazwę od zaangażowanej w ruch Focolari Chiary Badano, którą założycielka ruchu Chiara Lubich nazwała ją "Chiarą Luce" (Jasnym Światłem). Chiara zmarła w wieku 19 lat na nowotwór kości. Ofiarowała swoje cierpienie szczególnie w intencji młodych.

Teledysk można zobaczyć na stronie serwisu You Tube.

rk / Bielsko-Biała


Podziel się tym materiałem z innymi: