Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-10-13 07:51
AC / Krzysztof Bronk

Audytorzy z Afryki zaskoczeni otwartością biskupów na młodych

Świeccy audytorzy z Afryki nie ukrywają zaskoczenia otwartością biskupów na opinię młodych ludzi.

Autor/źródło: Pixabay, ean254, licencja: CC0

Jak mówi 29-letni Vincent Paul Nneji, swobodna wymiana poglądów między młodymi i osobami w podeszłym wieku jest obca afrykańskiej tradycji.

„U nas młodzi nie ujawniają swej opinii, osoby starsze nie przyznają się przed młodymi do błędów, jak to widzimy tutaj na synodzie” – dodaje młody Nigeryjczyk, podkreślając, że to doświadczenie zawiezie ze sobą do domu. Zastrzega zarazem, że i doświadczenia młodych Afrykanów mogą być dla ojców synodalnych bardzo ubogacające.

Vincent Nneji: mamy silną wiarę, przeżyliśmy zamachy

- Przynoszę tu silną wiarę młodych ludzi, którzy przeżyli zamachy terrorystyczne – powiedział Radiu Watykańskiemu Vincent Paul Nneji. – Wielu naszych przyjaciół zostało zamordowanych. Widzieliśmy, jak umierają i nic nie mogliśmy z tym zrobić. Kościół bowiem wzywa do wyrzeczenia się przemocy, dlatego nie odpowiadamy przemocą na przemoc. Na to zgromadzenia przynoszę więc wszystkie te nasze doświadczenia, to co czujemy, krzyk skrzywdzonych i wydziedziczonych, ale także nadzieję młodych, którzy nadal są w Kościele i liczą na poprawę sytuacji w naszym społeczeństwie.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: biskupi, Afryka, młodzież, Nigeria, otwartość, młodzi ludzie, #synod2018, Vincent Paul Nneji, audytorzy świeccy