Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-03-13 10:17
AC / Radio Watykańskie

Benedykt XVI: Franciszek człowiekiem o głębokiej formacji teologicznej

Papież emeryt Benedykt XVI napisał list z okazji opublikowania serii wydawniczej: „Teologia Papieża Franciszka”.

Autor/źródło: Pixabay, Wengen, licencja: CC0

Pochwalam tę inicjatywę, która chce przeciwstawić się i zareagować na niepoważne i niesprawiedliwe oceny, według których Papież Franciszek miałby być tylko człowiekiem praktycznym, z małą formacją teologiczną i filozoficzną, podczas gdy ja byłbym jedynie teoretykiem teologii, który niewiele zrozumiał z realnego życia współczesnego chrześcijanina – napisał Papież emeryt z okazji opublikowania serii wydawniczej: „Teologia Papieża Franciszka”.

W liście skierowanym do prefekta Sekretariatu ds. Komunikacji ks. Dario Eduardo Viganò, Benedykt XVI wyraził także wdzięczność za otrzymane książki napisane przez 11 uznanych teologów. Pokazują one – zaznaczył – że Franciszek jest człowiekiem o głębokiej formacji filozoficznej i teologicznej. Dzięki nim widać także wewnętrzną kontynuację dwóch pontyfikatów, ze wszystkimi różnicami stylu i temperamentu.

W czasie prezentacji serii redaktor wydawniczy watykańskiego wydawnictwa Libreria Editrice Vaticana o. Giulio Cesareo podkreślił, że są czynione przygotowania do jej tłumaczenia na inne języki, m.in. także na polski.

pp/vn


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Benedykt XVI, formacja, teologia, Teologia Papieża Franciszka