Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-12-15 12:43
S. Zielińska / Paweł Pasierbek SJ

Biskupi bułgarscy o wizycie Papieża

Mamy nadzieję, że wizyta papieska przyniesie obfite łaski zarówno naszej wspólnocie katolickiej, jak i wszystkim Bułgarom. - napisali tamtejsi biskupi po ogłoszeniu papieskiej wizyty w tym kraju.

Autor/źródło: Flickr/episkopat.pl, licencja: CC BY

Mamy nadzieję, że wizyta papieska przyniesie obfite łaski zarówno naszej wspólnocie katolickiej, jak i wszystkim Bułgarom, tak aby nasz kraj mógł nadal rozwijać się oraz być miejscem tolerancji i umacniania pokoju w regionie – napisali biskupi tamtejszego episkopatu po oficjalnym ogłoszeniu wizyty Franciszka.

Biskupi bułgarscy wzywają jednocześnie wszystkich wiernych do modlitwy o dobre przygotowanie się i przeżycie wizyty Papieża. Tłumacząc symbolikę logo, które towarzyszy podróży stwierdzili, że upłynie ona pod znakiem pokoju, aby panował on nie tylko w Bułgarii, ale także w całym regionie i na świecie. „Pokój stwierdzili biskupi – zależy także od naszego zaangażowania oraz może stać się owocem naszych modlitw”.

Przypomnijmy, że Papież Franciszek uda się z wizytą apostolską do Bułgarii w dniach od 5 do 7 maja i odwiedzi stolicę kraju Sofię oraz miasto Rakowski.


Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Bułgaria, podróż papieska, wizyta papieska, episkopat Bułgarii