Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-11-03 18:24
ek / KAI

Bp Jamrozek: Duch Święty pokieruje nas do ludzi, którzy potrzebują pomocy

Przemyski biskup pomocniczy sprawował w sobotę Mszę św. dla uczestników VIII Podkarpackiego Forum Charyzmatycznego.

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC0

Dwudniowe spotkanie odbywa się w hali MOSiR w Krośnie i zgromadziło ponad 2 tysiące osób. Przyświeca mu hasło: „Maryja przynosi Ducha”.

Bp Stanisław Jamrozek w homilii zwrócił uwagę na potrzebę pokory, a człowiek pokorny – jak tłumaczył – to ten, który „pragnie ostatniego miejsca, czyli nie tego, żeby go wszędzie widziano i wszędzie o nim mówiono, bo siedząc w ostatnim miejscu, on jest najbardziej zauważany przez Pana”. – Jeśli będzie wypełniał Boża wolę i nie będzie się wynosił nad innych, Pan go posadzi na pierwszym miejscu – zaznaczył kaznodzieja. 

Bp Jamrozek podkreślił, że tylko człowiek pokorny będzie napełniony Duchem Świętym. – Bo Duch Święty zstępuje do serc tych, którzy wiedzą, że jeszcze bardzo wiele im brakuje i są otwarci i gotowi przyjąć wszystko, co Pan Bóg obiecuje. Kiedy otwieramy nasze serca, one zostaną napełnione obecnością Ducha Świętego i Jego owoce, charyzmaty będą bardzo mocno w nas obecne. Kiedy będę napełniony Duchem Świętym, będę mógł Go zanieść tym, którzy obok mnie żyją, bo zaniosę tam radość, nadzieję i miłość, których świat bardzo potrzebuje – mówił. 

Bp Jamrozek zwrócił uwagę, że to Maryja wyprasza nam Ducha Świętego. Przypomniał, że po wniebowstąpieniu Jezusa, uczniowie nie idą od razu głosić Ewangelii, ale trwają na modlitwie o Ducha. Jak podkreślił, była to modlitwa wytrwała i jednomyślna. – Nie mogę iść do ludzi, jeśli nie będzie to poprzedzone moją modlitwą, jeśli nie będę się wsłuchiwał w słowo Pana. Bo On mi pokaże co mam zrobić i w jaki sposób. Będzie mi pomagał, pouczał mnie i kierował moje drogi wszędzie tam, gdzie człowiek potrzebuje pomocy – mówił. 

Wyznał, że kiedyś jadąc samochodem do rodziny, poczuł przynaglenie, żeby zjechać z drogi i odwiedzić chorego kapłana. – Musiałem się cofnąć i nadrobić sporo kilometrów, ale to przynaglenie było bardzo mocne. Pojechałem, pomodliliśmy się, a za godzinę dostaję telefon, że on zmarł – wspominał.. – To pokazuje, że Pan Bóg nas kieruje wszędzie tam, gdzie jesteśmy potrzebni i jeśli będziemy otwarci na natchnienia Ducha Świętego, to On będzie nam towarzyszył i posyłał nas wszędzie tam, gdzie pragnie Bóg – stwierdził. 

VIII Podkarpackie Forum Charyzmatyczne odbywa się w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie. Na jego program składają się modlitwy, konferencje i Msze św. Rekolekcje prowadzi zespół Mocni w Duchu i o. Paweł Sawiak.

Organizatorami Forum są: parafia św. Piotra Apostoła i św. Jana z Dukli w Krośnie oraz Odnowa w Duchu Świętym archidiecezji przemyskiej. 

pab / Krosno


Podziel się tym materiałem z innymi: