Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-08-22 10:28
AC / KAI

Bp Rojek na Exodusie Młodych: tylko Bóg jest w stanie zapewnić owocność czynów

W Zwierzyńcu na Roztoczu trwa 8. Exodus Młodych – spotkanie młodzieży w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Kilkaset osób przyjechało, by rozeznawać drogę swojego powołania w myśl hasła „Duch wskaże ci drogę”.

Autor/źródło: Ks. Robert Capała, licencja: CC BY

- Tylko taki środek, jakim jest sam Bóg, jest w stanie zapewnić ci właściwe funkcjonowanie, owocność czynów i świętość w tym, kim jesteś” – mówił do młodzieży bp Marian Rojek.

Każdy uczestnik, by wziąć udział w Exodusie musi być przygotowany do przeżycia czterodniowych rekolekcji pod namiotami oraz na to, że może spotkać w swoim życiu żywego Boga i przyjaciół.

Spotkanie rozpoczęło się wczoraj popołudniu (21.08) od koronki do Bożego Miłosierdzia i wprowadzającej w temat konferencji – świadectwa, które wygłosił dyrektor Exodusu, ks. Jarosław Kędra.

W centrum pierwszego dnia była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Mariana Rojka. W homilii przywoływał on postać św. Stanisława Kostki, jako człowieka, który z determinacją odpowiedział Bogu na głos powołania. Bp Rojek posługiwał się obrazem koła od roweru i jego środka, porównując go do naszego życia duchowego.

„Tym, co utrzymuje koło w całości są szprychy, które obręcz, pierścień czy oponę łączą z piastą – centrum tego koła. Czy w centrum mojego życia jest Bóg? Czy staram się odkrywać jego pragnienia? Jeśli chcesz sprawdzić czy tak rzeczywiście jest w twoim życiu, to odpowiedz sobie, ile czasu przeznaczasz codziennie dla Boga, jak wygląda twoje życie sakramentalne? Tylko taki środek, jakim jest sam Bóg, jest w stanie zapewnić ci właściwe funkcjonowanie, owocność czynów i świętość w tym, kim jesteś” – zaznaczał biskup Rojek.

Wieczór zakończył się koncertem i adoracją Najświętszego Sakramentu z posługą lubelskiego zespołu i wspólnoty Guadelupe.

Uczestnicy spotkania, zapytani o motywy przyjazdu do Zwierzyńca podkreślali wymiar wspólnoty, którą młodzi ludzie tworzą na Exodusie. „Fajnie jest zobaczyć, że jest tak dużo osób, które też sobie zadają trudne pytania o powołanie. Można tu z nimi porozmawiać, przebywać razem. Jest Eucharystia, są warsztaty, są zaproszeni goście… Wszystko razem daje dobry przepis na spędzenie czasu w gronie, w którym dobrze się czuje” – zauważa Michał z Zamościa.

Drugi dzień 8. Exodusu Młodych (22.08) to konferencja ks. Dominika Chmielewskiego, wprowadzająca do sakramentu pokuty. Ponadto młodzież weźmie udział w Mszy św., warsztatach, konferencji małżeństwa Moniki i Marcina Gomułków oraz koncercie zespołu niemaGotu.

Na stronie Exodusu Młodych na facebooku znaleźć można transmisje na żywo niektórych punktów programu oraz obszerne fotogalerie zdjęć. Wydarzenia 8. Exodusu Młodych można śledzić także na Instagramie.

Exodus Młodych to spotkanie młodzieży w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Pierwsze odbyło się w Starym Lublińcu w 2009 r. Gościli na nim m.in. ks. Piotr Pawlukiewicz, o. Adam Szustak, Luxtorpeda, Maleo Regge Rockers czy zespół Owca. 8. Exodus Młodych potrwa do piątku 24 sierpnia.

js / Zwierzyniec


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: młodzież, młodzi ludzie, diecezja zamojsko-lubaczowska, bp Marian Rojek, kwk, Exodus Młodych, Zwierzyniec