Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-07-12 15:45
S. Zielińska / KAI

Do Kielc przyjedzie 800 stypendystów FDNT

W czwartek 19 lipca, blisko 800. stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przyjedzie do Kielc na pobyt zorganizowany pod hasłem „Kielce – miasto na skale”.

Autor/źródło: Ks. Robert Capała, licencja: CC BY

Będzie wspólna modlitwa, pobyt na uczelniach, dzień skupienia na Kadzielni, koncert Happy Day Alleluja. Pobyt stypendystów zakończy się 29 lipca.

- Stypendystów zaprosili do Kielc pan prezydent Wojciech Lubawski i bp Jan Piotrowski. Ci młodzi zdolni ludzie, którzy są nazywani „żywym pomnikiem św. Jana Pawła”, przyjadą do miasta, w którym polski papież tak pięknie mówił o małżeństwie, rodzinie – jako o fundamencie, jako o skale narodu – mówi KAI ks. Łukasz Zygmunt, odpowiedzialny za organizację pobytu.

Przypomina, że organizatorzy i gospodarze tegorocznego wydarzenia uczestniczyli 10 stycznia 2018 r. w Warszawie w konferencji prasowej dotyczącej pobytu w Kielcach, gdzie „była mocno zaakcentowana sprawa przesłania papieskiego dla Kielc”.

Stypendyści pobyt w Kielcach rozpoczną wieczorną Mszą św. Następnego dnia na początek – także uroczysta Eucharystia o godz. 10 w bazylice kieleckiej, która oficjalnie zainauguruje kielecki obóz. 21 lipca stypendyści będą mieli czas na zwiedzanie Kielc z pomocą przewodników. Wezmą także udział w 45. Międzynarodowym Harcerskim Festiwalu Kultury Młodzieży Szkolnej w amfiteatrze na Kadzielni.

Niedziela 22 lipca będzie dla nich okazją do lepszego poznania lokalnej społeczności podczas niedzielnych Mszy św. w kieleckich parafiach. – Będą gośćmi wszystkich parafii kieleckich, złożą świadectwa, opowiedzą jak stypendium i wzór postawy Jana Pawła II, wpłynęły na ich życie – dodaje ks. Łukasz Zygmunt. Zauważa, że to zarazem dzień ogólnopolskiego festynu misyjnego z okazji rozpoczęcia Tygodnia św. Krzysztofa, stąd obecność stypendystów w bazylice będzie jak najbardziej wskazana.

Następne dni stypendyści poświęcą na pobyt na kieleckich uczelniach, bo poszerzaniu wiedzy służy właśnie stypendium, z którego korzystają. 25 lipca zaplanowano dla nich wycieczkę po regionie świętokrzyskim. Odwiedzą Święty Krzyż, Chęciny, Tokarnię i Sandomierz. W planach kolejnych dni są m.in. zajęcia integracyjne, dyskoteki, a 27 lipca - w hali Politechniki Świętokrzyskiej - „Dzień sportu”.

28 lipca odbędzie się dzień skupienia i czuwanie modlitewne na kieleckiej Kadzielni. Następnego dnia na zakończenie pobytu odprawiona zostanie Msza św. Uczestnicy wezmą też udział w programie telewizyjnym „Między Ziemią a Niebem” i koncercie galowym festiwalu Happy Day Alleluja.

W pobyt stypendystów będzie także zaangażowanych kilkudziesięciu stypendystów diecezji kieleckiej, którzy pod opieką ks. Karola Zegana przygotowują się do tego wydarzenia.

dziar / Kielce


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: młodzież, Kielce, Fundacja Dzieło Nowego Tysiąclecia, stypendyści