Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-01-09 10:23
AC / Radio Watykańskie

Egipt: nowa katedra symbolem jedności

Katedra Narodzenia Chrystusa potrzebuje jeszcze wykończenia, ale jak mówił egipski prezydent – jest już przesłaniem dla Egiptu i całego świata.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

„My też was kochamy. Jesteście częścią tego ludu, jesteśmy jedną rodziną, nikt nie może nas podzielić”- powiedział prezydent Egiptu, goszcząc w sobotę na Mszy wigilijnej prawosławnych Koptów, sprawowanej przez patriarchę Tawadrosa II.

Abdel Fattah al Sisi odwiedził tę wspólnotę już po raz czwarty. Dokładnie rok temu w Uroczystość Bożego Narodzenia (7 stycznia 2017) obiecał, że na kolejne święta, spotkają się w nowej katedrze.

Aby zapewnić dotrzymanie terminu, przy budowie tego „największego kościoła na Bliskim Wschodzie”, brali udział inżynierowie i pracownicy egipskiej armii. Katedra Narodzenia Chrystusa potrzebuje jeszcze wykończenia, ale jak mówił egipski prezydent – jest już przesłaniem dla Egiptu i całego świata. Wraz z budowanym równocześnie największym meczetem w kraju, oba miejsca kultu mają być symbolem koegzystencji i narodowej jedności.


mk/rv, la stampa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Egipt, jedność, jedność Kościoła, Katedra Narodzenia Chrystusa, Abdel Fattah al Sisi