Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-06-26 18:03
S. Zielińska / Krzysztof Bronk

Emmanuel Macron u Papieża

Rozmawiano między innymi o ochronie środowiska, migracjach, konfliktach, sytuacji na Bliskim Wschodzie i w Afryce, a także o integracji europejskiej.

Autor/źródło: flickr.com/Arno Mikkor (EU2017EE); licencja: CC BY 2.0

Ojciec Święty przyjął na audiencji prezydenta Francji Emmanuela Macrona. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym, w czasie serdecznych rozmów podkreślono dobre relacje dwustronne między Francją i Stolicą Apostolską. Zwrócono też uwagę na wkład Kościoła i innych religii w budowanie dobra wspólnego.

Podjęto również kwestie leżące w obszarze zainteresowań obu stron, takie jak ochrona środowiska, migracje, zaangażowanie na szczeblu multilateralnym w zapobieganie i rozwiązywanie konfliktów, szczególnie w odniesieniu do rozbrojenia. Rozmowa była też okazją do wymiany opinii na temat niektórych konfliktów, zwłaszcza na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Nie zabrakło też w końcu wspólnej refleksji na temat perspektyw projektu europejskiego – czytamy w watykańskim komunikacie prasowym.


Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Francja, polityka, dyplomacja, Emanuel Macron, prezydent Francji