Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-08-22 08:15
AC / Michał Król SJ

Estonia: modlitwa i post przed wizytą Franciszka

Do modlitwy i postu przed podróżą apostolską Franciszka do Krajów Bałtyckich, zachęcił wiernych administrator apostolski Estonii, bp Philippe Jourdan. Papież przybędzie tam we wrześniu.

Autor/źródło: pixabay. CC0

„Nie zostało dużo czasu przed przyjazdem Następcy św. Piotra do Tallina. Jestem pewny, że wiele się w tej intencji modliliście, proszę was módlcie się jeszcze więcej” – napisał w przesłaniu bp Jourdan. Hierarcha zwrócił uwagę na wiele świąt maryjnych, które obchodzone są w sierpniu. Przez wzgląd na to zaprosił wiernych do modlitwy różańcowej o pomyślny przebieg wizyty. Zaproponował również, aby ofiarować przynajmniej jeden dzień postu w tej samej intencji. „Post i modlitwa zawsze idą ramię w ramię” – napisał ordynariusz Estonii.

Bp Jourdan podziękował wszystkim zaangażowanym w przygotowywanie papieskiej wizyty. Wyraził swoją wdzięczność zarówno katolikom, jak i niekatolikom za każdy najmniejszy wkład w prace i zachęcił do wkładania serca w każde zadanie. „Nie ważne, czy robimy wielkie, czy małe rzeczy, zauważalne, czy niezauważalne – ich wartość wypływa z miłości jaką w nie wkładamy” – czytamy w przesłaniu administratora apostolskiego Estonii.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, modlitwa, post, podróż apostolska, bp Philippe Jourdan, Estonia, kraje bałtyckie