Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-02-25 18:45
ek / Beata Zajączkowska

Franciszek 3 marca odwiedzi kolejną rzymską parafię

"Papież dotknie naszej niełatwej codzienności i pokaże nam, że choć mieszkamy na peryferiach nie powinniśmy się czuć gorsi i odizolowani" - mówi ks. Luciano Cacciamani, proboszcz parafii św. Kryspina z Viterbo.

Autor/źródło: M.Mazur/episkopat.pl/Flickr/licencja: CC BY-SA

W najbliższą niedzielę Papież spędzi w tej parafii całe popołudnie. Spotka się z dziećmi i młodzieżą, na której pytania będzie odpowiadał. Przewidziano też spotkania z rodzicami dzieci mających przyjąć chrzest, bezdomnymi, których wspiera parafialna Caritas, a także chorymi i niepełnosprawnymi. Franciszek wyspowiada kilka osób i będzie przewodniczył Mszy dla wspólnoty parafialnej.

„Liczymy, że papieskie odwiedziny scalą nas bardziej, jako wspólnotę i umocnią naszą wiarę” – podkreśla proboszcz. Stąd przygotowaniom towarzyszy adoracja Najświętszego Sakramentu w intencjach Papieża i zgłębianie jego nauczania.

Będzie to 19 parafia odwiedzona przez Franciszka od początku pontyfikatu. Jan Paweł II odwiedził tę parafię w 1993 roku. 

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, wspólnota, św. Kryspina z Viterbo, odwiedziny papieskie