Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2019-02-17 17:00
ek / KAI

Franciszek apeluje o modlitwę - pilne wyzwanie naszych czasów!

Do modlitwy w intencji pomyślnego przebiegu spotkania przewodniczących episkopatów z całego świata w sprawie ochrony dzieci i małoletnich w Kościele, wezwał Franciszek po modlitwie Anioł Pański 17 lutego w Watykanie.

Autor/źródło: M.Mazur/episkopat.pl/Flickr/licencja CC BY

Spotkanie to odbędzie się w Watykanie w dniach 21-24 lutego.

Oto polski tekst papieskich pozdrowień:

Drodzy bracia i siostry,

Od czwartku do niedzieli odbędzie się w Watykanie spotkanie przewodniczących wszystkich Konferencji Episkopatów na temat ochrony małoletnich w Kościele. Proszę was o modlitwę za to wydarzenie, którego pragnąłem jako aktu zdecydowanej odpowiedzialności duszpasterskiej w obliczu pilnego wyzwania naszych czasów.

Pozdrawiam rodziny, parafie, stowarzyszenia i wszystkich, którzy przybyli z Rzymu, Włoch i wielu części świata; w szczególności pielgrzymów pochodzacych z Chorwacji, z Tulonu, Marsylii i Londynu; studentów z Paryża i Badajoz. Pozdrawiam wiernych z Sassari, Fermo, Castiglione del Lago, Concorezzo; rodziny z regionu Trydentu i Górnej Adygi oraz pielgrzymów z diecezji Vicenza.

Życzę wszystkim dobrej niedzieli. I proszę, nie zapomnijcie o mnie w modlitwie. Smacznego obiadu i do zobaczenia! 

st (KAI) / Watykan


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, modlitwa, nadużycia seksualne, spotkanie biskupów, ochrona dzieci i młodzieży