Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-03-26 10:26
Anna Bajon / Krzysztof Bronk

Franciszek nawiązuje do Jana Pawła II, Papieża młodych

Jest to krótka podróż, ale bogata w odniesienia do św. Jana Pawła II, który w Loreto był pięć razy – zauważa Alessandro Gisotti. Podkreśla także, że żywym pomnikiem tego papieża jest centrum dla młodzieży im. św. Jana Pawła II, które Franciszek chce jeszcze bardziej rozwinąć.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews

Watykański rzecznik Alessandro Gisotti przypomina, że to Papież Polak jako pierwszy podpisał swą adhortację poza Watykanem, właśnie w Loreto. Była to Adhortacja po synodzie dla Afryki. Teraz Franciszek tu w Loreto podpisał dokument o młodzieży, a postanowił go ogłosić 2 kwietnia w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. W ten sposób chciano powiązać tych dwóch Papieży, tak bliskich młodym i tak bardzo przez nich kochanym – mówi watykański rzecznik.

Maryja wzorem dla młodych, jak zmienić bieg historii

    “Podpisanie tego dokumentu w tym miejscu jest przede wszystkim wyrazem zawierzenia – powiedział Radiu Watykańskiemu Alessandro Gisotti. – Ani miejsce ani data, uroczystość zwiastowania, nie są przypadkowe. Tego dnia Maryja poprzez swoje «Tak» zmieniła bieg historii. Innymi słowy Franciszek mówi dziś młodym: idźcie za przykładem Maryi, która miała odwagę, by słuchać, rozeznawać i podjąć decyzję. Wiemy, że tak często Franciszek prosi młodych, by nie spali, by nie byli młodymi na kanapie, lecz ryzykowali, szli pod prąd. Maryja może być w tym wzorem dla wszystkich młodych, bez względu na miejsce i czas, w którym żyją.”

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Jan Paweł II, Loreto