Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-07-13 11:37
S. Zielińska / mlodzinaprogu.pl

Już we wrześniu kolejne warsztaty programu Młodzi Na Progu

Trwają zapisy na tegoroczne warsztaty formacyjne Młodych Na Progu. To program służący ewangelizacji kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

Autor/źródło: Młodzi na Progu

Ogromną radością jest dla nas każda parafia, która podejmuje decyzję o rozpoczęciu prowadzenia programu Młodzi Na Progu, decydując się jednocześnie na tworzenie środowiska wiary dla młodych. Jesteśmy świadkami tego, co Bóg robi wśród młodych, potwierdzając nasze powołanie i misję, jaką jest ewangelizacja kandydatów przygotowujących się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Poruszeni przełomem wśród młodych ludzi rozpoczęliśmy przygotowania do tegorocznych warsztatów, w czasie których pragniemy dzielić się doświadczeniem, umiejętnościami oraz trudnościami napotykanymi na wspólnej drodze ewangelizacji.

Warsztaty składać się będą z dwóch bloków, podczas których każdy z uczestników będzie mógł wybrać jeden, zgodnie ze swoim doświadczeniem pracy w programie. Podjęliśmy decyzję o specjalnym warsztacie dla księży, niezależnie od liczby lat w Młodych Na Progu - celem spotkania będzie dzielenie dotyczące roli księdza, dlatego też serdecznie zapraszamy na nie wszystkich księży - zarówno pracujących w programie od kilku lat, jak i dopiero rozpoczynających.

Szczegółowe informacje oraz program warsztatów znajdują się na stronie: mlodzinaprogu.pl


Warsztaty odbędą się w sobotę, 29.09.2018 w Centrum Edukacyjnym Jana Pawła II w Gliwicach, w godzinach od 9.00 do 17.30.  

Zapisy będą otwarte do 15.09 (istnieje możliwość zgłoszenia się później, do 22.09, jednak w przypadku tych zgłoszeń nie będziemy w stanie zapewnić kompletu materiałów warsztatowych).


Zapisy dostępne są na stronie internetowej: mlodzinaprogu.pl/terminarz


***

Program „Młodzi na progu” powstał we wspólnocie Szkoły Nowej Ewangelizacji Jezusa Zmartwychwstałego w Gliwicach. Autorami programu są ks. Artur Sepioło i Janusz Kasperczyk. Przeznaczony jest głównie do pracy w parafii z młodzieżą gimnazjalną przygotowującą się do bierzmowania. Jego celem jest stworzenie środowiska wiary dla młodych oraz podprowadzenie ich do świadomej decyzji wiary.


Źródło: mlodzinaprogu.pl, snegliwice.org

Linki zewnętrzne:


Podziel się tym materiałem z innymi: