Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-10-23 15:11
S. Zielińska / KAI

Katowice: Koncert galowy XVIII Dnia Papieskiego

W sali koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach odbył się koncert galowy XVIII Dnia Papieskiego. Podczas gali można było także usłyszeć świadectwa stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Autor/źródło: dzielo.pl; fot. Ł. Kalawski

W koncercie galowym wystąpił m.in. kwartet smyczkowy i trio akordeonowe. Poza tym kilku stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” podzieliło się swoim świadectwem.

– Na pewno bez Fundacji nie było mnie dzisiaj tutaj – powiedział Kamil pochodzący spod Lublina. – Mojej rodziny nie byłoby stać na opłacenie mojej edukacji, a dzięki Fundacji mogę teraz studiować na czwartym roku Uniwersytetu Medycznego w Zabrzu – dodał.

Swoim świadectwem podzieliła się także Karina, pochodząca z Jaworzynki, obecnie studentka trzeciego roku pielęgniarstwa. – Chciałabym przez to co robię, przez tę pracę, którą wybrałam zwracać to dobro, które otrzymałam od innych (…). Mogę śmiało powiedzieć, że Fundacja ukształtowała mnie i pomaga mi iść drogą wiary – mówiła.

Na koncercie galowym był także obecny ks. Dariusz Kowalczyk, przewodniczący zarządu Fundacji. Nawiązując do tegorocznego hasła Dnia Papieskiego „Promieniowanie ojcostwa” zwrócił uwagę, że warto inwestować w synów i córki Polskiej ziemi. – Gdy na was patrzę, to jestem dumny, że Fundacja może wspierać tak wartościowych ludzi. Myślę, że o Polsce, budowanej właśnie przez takie osoby, jak Wy, marzył Jan Paweł II – powiedział.

W imieniu metropolity katowickiego abp Wiktora Skworca głos zabrał bp Grzegorz Olszowski zapewniając o łączności i pamięci modlitewnej. Bp Olszowski przypomniał, że św. Jan Paweł II jest między nami i „promieniuje Jego ojcostwo”. – Jego myśl nieustannie inspiruje każdego z nas… Pobudza nas do tego dobra, którego wszyscy jesteśmy uczestnikami – mówił.

Na sali był też obecny ks. Jan Drob, który przez wiele lat był opiekunem stypendystów oraz ks. Robert Kaczmarek, który wraz z p. Małgorzatą Krzeszowską czuwał nad całością przygotowań koncertu galowego.

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” to projekt wspierający ambitnych, wartościowych Polaków pragnących żyć według nauczania św. Jana Pawła II. Obecnie stypendiami jest objętych ponad 2 tys. młodych ludzi, w archidiecezji katowickiej jest ich 54.

ks. sk / Katowice

Linki zewnętrzne:


Podziel się tym materiałem z innymi: