Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-06-23 18:34
AC / ks. sk / KAI

Katowice: przebłaganie za grzechy przeciwko Eucharystii

W archidiecezji katowickiej po Mszach świętych śpiewano w niedzielę suplikację jako przebłaganie Boga za grzechy przeciwko Eucharystii.

Autor/źródło: Pixabay, RobertCheaib, licencja: CC0

Abp Wiktor Skworc, nawiązując do oświadczenia przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski z 17 czerwca w sprawie aktów nienawiści wobec katolików w Polsce, wystosował do parafii archidiecezji katowickiej apel, w którym przypomniał prośbę abp. Stanisława Gądeckiego, aby po każdej Eucharystii w niedzielę 23 czerwca odśpiewano suplikacje.

- W tradycji chrześcijańskiej sprofanowany miejscom lub przedmiotom trzeba przywrócić pierwotny charakter sakralny. Dzieje się to poprzez specjalny obrzęd pokutny – czytamy w apelu metropolity katowickiego, który cytuje oświadczenie abp. Gądeckiego.

Prośba o publiczne przebłaganie Boga za popełnione grzechy świętokradztwa została wystosowana przez biskupów obecnych na 383. zebraniu plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

ks. sk / Katowice


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Eucharystia, Katowice, abp Wiktor Skworc, archidiecezja katowicka, suplikacja