Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-01-23 14:14
S. Zielińska / Salve TV

Kiedy Bóg uzdrawia. Proroctwa i cuda - s. Tomasza Potrzebowska

Pan Bóg dokonuje wielu cudów, znaków, żeby potwierdzić swoją Obecność pośród nas. Nie możemy traktować Boga "na pilota", czyli "daj, daj, daj", "zrób, zrób, zrób", bo ja tak chcę. - mówiła s. Tomasza w programie Temat Dnia.

Gościem Tematu Dnia była s. Tomasza Potrzebowska CSC, która w rozmowie z Ewą Pietrzak wyjaśniała, w jaki sposób żyć z Duchem Świętym, kiedy Bóg uzdrawia i o co chodzi w modlitwie uwielbienia.

- To, że żyjemy, jest już cudem. Pan Bóg dokonuje wielu cudów, znaków, żeby potwierdzić swoją Obecność pośród nas. Nie możemy traktować Boga "na pilota", czyli "daj, daj, daj", "zrób, zrób, zrób", bo ja tak chcę. Trochę odwrotna kolejność. Ty Panie chcesz, ja to przyjmuję - mówiła s. Tomasza.

- Chodzi o to, aby nie stać w miejscu, aby się rozwijać, by wrastać w swoim życiu modlitewnym. Chodzi o tą osobistą relację z Bogiem - dodawała.

Pytana, w jaki sposób żyć z Duchem Świętym, tłumaczyła:

- Często nauczamy ludzi, że generalnie modlitwę, czy życie w małżeństwie, czy to co nieustannie musimy pielęgnować, możemy porównać do ogniska. Jeżeli codziennie nie dołożymy kawałka drewna, to wcześniej, czy później, niestety zgaśnie. Tak samo jest z Duchem Świętym. Jeżeli nam "okrzepło" to trzeba to na nowo rozpalić i pilnować. Nieustannie z nim rozmawiać, zapraszać w te wszystkie sytuacje, w których się jest - mówiła.

- To powinno stać się naszą codziennością - opowiadała.

Gość Tematu Dnia odniosła się również do modlitw o uzdrowienie:

- Potrzeba bardzo dużej formacji. Mamy świadectwa osób, które przyjęły Komunię Świętą i zostały uzdrowione. Tu chodzi o wiarę, o Miłość do Jezusa, z jaką podchodzimy do Komunii. Nasza wiara i to, jak budujemy tą relację z Bogiem, tak samo będziemy patrzeć na Niego w Eucharystii. Dlatego tak potrzebne są adoracje - wyjaśniała.


W piątek 26 stycznia Modlitewna Grupa Wsparcia zaprasza na Wieczór Uwielbienia, który rozpocznie Msza Święta o godz. 18.00. Bezpośrednio po Mszy odbędzie się konferencja: NA CHORYCH RĘCE KŁAŚĆ BĘDĄ I CI ODZYSKAJĄ ZDROWIE - poprowadzi ją Siostra Tomasza Potrzebowska CSC. Tuż po konferencji rozpoczniemy uwielbianie Boga modlitwą, śpiewem i ciszą. 


Miejsce: Sanktuarium św. Faustyny przy parafii Miłosierdzia Bożego i św. Faustyny

Warszawa, ul. Żytnia 1


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Eucharystia, cuda, uwielbienie, uzdrowienie, sanktuarium św. Faustyny