Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-12-05 15:11
ek / Michał Król SJ

Kondolencje Papieża Franciszka dla rodziny Bushów

Telegram kondolencyjny został przesłany na ręce kard. Daniela DiNardo, przewodniczącego Episkopatu Stanów Zjednoczonych.

Autor/źródło: Greyerbaby/Pixabay/licencja CC0

"Powierzając duszę prezydenta Busha miłosiernej miłości Boga Wszechmogącego, Ojciec Święty wzywa nad wszystkimi, którzy opłakują jego odejście Bożego błogosławieństwa umocnienia i pokoju." - to słowa, które watykański sekretarz stanu w imieniu Papieża Franciszka przesłał w telegramie.

Kard. Pietro Parolin pisze, że Ojciec Święty ze smutkiem dowiedział się o śmierci byłego prezydenta George’a H.W. Busha, a całą rodzinę zmarłego zapewnia o swojej modlitwie.

Uroczystości pogrzebowe 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych odbywają się dziś w Waszyngtonie. Z tej okazji Donald Trump ogłosił dzień żałoby narodowej, a wiele instytucji rządowych wstrzymało w tym dniu swoje prace. Od poniedziałku trumna z ciałem przebywała w rotundzie waszyngtońskiego Kapitolu, gdzie wszyscy mogli złożyć wyrazy szacunku byłemu prezydentowi. Po uroczystościach w narodowej katedrze, trumna zostanie przetransportowana do Teksasu, a konkretnie do Houston, gdzie odbędzie się kolejne pożegnanie. Ciało spocznie ostatecznie na kampusie Uniwersytetu Teksasu, w prezydenckiej bibliotece, poświęconej George’owi H.W. Bushowi w College Station.

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Stany zjednoczone, kondolencje, telegram, George H. W. Bush