Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-09-13 11:47
AC / Caritas Polska

Kromka Chleba dla Sąsiada

W dniach 16-23 września 2018 r. na terenie całej Polski po raz 16. odbędzie się kampania pod hasłem "Kromka Chleba dla Sąsiada".

Autor/źródło: Pixabay, Couleur, licencja: CC0

Polega na symbolicznym i dosłownym dzieleniu się chlebem oraz specjalnych zbiórkach żywności, które odbędą się w weekend 22-23 września w supermarketach „Biedronka”. Wszystko, by ubóstwo nie było powodem społecznego poniżenia i odrzucenia.


Od niedzieli, 16 września, Caritas diecezjalne organizują wspólne wypiekanie chleba, w którym wezmą udział wolontariusze i podopieczni prowadzonych przez nie placówek. Następnie upieczonym chlebem dzielić się będą w parafiach i na rynkach miast.

Akcji towarzyszyć będą prezentacje działań Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas oraz uroczyste Msze Święte. Kulminacyjnym momentem akcji będzie zbiórka żywności w dniach 22-23 września w wybranych sklepach "Biedronka". Zebrane produkty zostaną przekazane w postaci paczek najbardziej potrzebującym osobom starszym poprzez Parafialne Zespoły Caritas.

Kromka Chleba dla Sąsiada jest akcją, która od 2002 roku pomaga osobom starszym i opuszczonym, którzy cierpią z powodu niedostatku. Jej celem jest uwrażliwienie lokalnych społeczności na potrzeby drugich oraz wzbudzenie życzliwości i zainteresowania losem sąsiadów, o których często wiemy bardzo niewiele.

W działania wspierające ubogich i samotnych można włączyć się poprzez SMS charytatywny o treści KROMKA pod nr 72052 (koszt: 2,46 z VAT).

Szczegóły odnośnie przebiegu akcji na poziomie lokalnym dostępne na stronach internetowych Caritas diecezjalnych oraz na stronie kromka.caritas.pl.


źródło: Monika Wojtkowiak, Zespół Prasowy Caritas Polska


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: dobroczynność, Caritas Polska, pomoc, akcja charytatywna, Kromka Chleba dla Sąsiada