Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-10-08 14:15
S. Zielińska / Amber Steele-Zielińska

Ks. Jerzy Szymik. Zachwyt i inne skutki wiary

Dzięki wsparciu Darczyńców może ukazać się zbiór tekstów autorstwa ks. prof. Jerzego Szymika. Nowa książka będzie nosiła tytuł „Zachwyt i inne skutki wiary. Od wiersza do traktatu”.

Wydawnictwo Teologia Polityczna zachęca do włączenia się w zbiórkę funduszy, które umożliwią wydanie nowej książki ks. prof. Jerzego Szymika, jednego z najważniejszych współczesnych polskich teologów, wnikliwego badacza nauczania Benedykta XVI. 

Tytuł książki brzmi „Zachwyt i inne skutki wiary. Od wiersza do traktatu”.

Zebrana kwota pozwoli opłacić druk, redakcję, korektę, skład, a także koszty administracji związane z przygotowaniem książki do druku i dystrybucją.

Tytuł może się wydawać intrygujący, dlatego przytoczymy wyjaśnienie samego autora. 

„Zachwyty – pisze ks. Jerzy Szymik – bo łaska wiary, która mnie dopadła ma w sobie element ekstatycznego uniesienia, które rodzi się wtedy, kiedy zaczynam myśleć lub pisać o tym, „co mnie spotkało”. A jest to coś bliźniaczo podobnego do doświadczenia żebraka z Bramy Pięknej: chodzę i skaczę. Łaska wiary jest czymś absolutnie zachwycającym. I o tym jest ta książka.”


Na stronie www.teologiapolityczna.pl znajdują się szczegółowe informacje na temat książki oraz samej zbiórki funduszy. Za jej pośrednictwem można również przekazać darowiznę.

Książka "Zachwyt i inne skutki wiary" ukaże się w serii „Literatura z ideą”.

Źródło: Amber Steele-Zielińska, Teologia Polityczna


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: książka, świadectwo, wiara, teolog, ks. Jerzy Szymik