Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-01-31 09:24
Anna Bajon / Paweł Pasierbek SJ

Kultura spotkania dla cywilizacji bardziej braterskiej - konferencja na Kubie

Poprzez owocny dialog należy zjednoczyć siły w umacnianiu więzi między narodami. Wobec wydarzeń, które wystawiają na niebezpieczeństwo równowagę cywilizacji, ludzie dobrej woli powinni jednoczyć się – napisał Papież w przesłaniu na konferencję pod hasłem: „Dla równowagi w świecie”.

Autor/źródło: Pixabay, geralt, licencja: CC0

Franciszek podkreślił, że wszyscy ci, którym leży na sercu obrona godności człowieka mogą znaleźć w chrześcijaństwie najgłębsze uzasadnienie takich działań. Zaproponował także włączenie się w ekologię integralną, w której środowisko naturalne i ludzkie są ze sobą tak ściśle związane. Wskazał, że nie poradzimy sobie z degradacją środowiska naturalnego, jeśli nie zwrócimy uwagi na przyczyny związane z degradacją człowieka i społeczeństwa.

Papież życzył uczestnikom hawańskiej konferencji, aby przyczyniła się do budowania cywilizacji jeszcze bardziej braterskiej i zachęcił do korzystania z myśli José Martiego, wielkiego kubańskiego męża stanu, uważanego za bohatera narodowego.

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, konferencja, Kuba, Hawana, przesłanie, cywilizacja braterska, Dla równowagi w świecie