Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-03-18 12:38
AC / Radio Watykańskie

Lekarze proszą Papieża o wsparcie transplantacji

Lekarze z San Giovanni Rotondo poprosili Franciszka, by poparł ideę transplantacji i skierował szczególne słowo umocnienia do rodzin, które zgadzają się na pobranie narządów do przeszczepu od swych bliskich.

Autor/źródło: Pixabay, skeeze, licencja: CC0

Wizyta Papieża w  Domu Ulgi w Cierpieniu zbiegła się z operacją, w czasie której lekarze z tego szpitala, wraz ze swymi kolegami z kliniki w Bari,  pobierali narządy do przeszczepu od 18-letniego chłopca, u którego stwierdzono śmierć mózgową. Pobrano nerki, serce, płuca, wątrobę i rogówkę. Zgadzając się na oddanie narządów syna jego rodzice stwierdzili, że w ten sposób uratuje on życie innych ludzi.

„Ojcze Święty rodziny dawców potrzebują umocnienia i wsparcia, a także twego błogosławieństwa. To dzięki ich ofierze, tak wielu ludzi może mieć nadzieję na lepsze życie” – napisali medycy do Franciszka,  prosząc o jego wsparcie dla rozpropagowania idei transplantacji.


bz/ rv, ansa


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, medycyna, San Giovanni Rotondo, transplantologia, transplantacja