Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-12-27 15:18
S. Zielińska / Krzysztof Ołdakowski SJ

List Papieża z podziękowaniem dla prof. Viana

Pragnę wyrazić moją ogromną wdzięczność za miłość oraz zapał, jakie wkładałeś w wypełnienie tego ważnego zadania – napisał Papież do prof. Giovanniego Viana, który zakończył kierowanie watykańskim dziennikiem „L’Osservatore Romano”.

Autor/źródło: Janusz Migura, licencja: CC BY

Franciszek podkreślił wielką kompetencję oraz profesjonalizm byłego redaktora naczelnego „L’Osservatore Romano”, które były połączone z wiernością nauczaniu Kościoła oraz osobistym zaangażowaniem chrześcijańskim. W szczególny sposób podziękował za cenną współpracę oraz stałą dyspozycyjność wykazywaną w aktywnym uczestniczeniu w podejmowanych reformach, szczególnie w dziedzinie komunikacji.

Papież życzył prof. Vianowi wszelkiego dobra i pomyślności od Pana oraz zapewnił o modlitwie za niego i jego bliskich. Zapewnił także o swojej braterskiej bliskości i przekazał apostolskie błogosławieństwo.

Prof. Giovanni Maria Vian podjął kierowanie watykańskim pismem na prośbę Papieża Benedykta XVI w 2007 r. Jest specjalistą z zakresu historii Kościoła oraz profesorem filologii patrystycznej.


Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, L’Osservatore Romano, prof. Giovanni Vian