Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-04-26 11:02
AC / Tadeusz Cieślak SJ

Łotwa: papieska wizyta na portalach społecznościowych

Na pięć miesięcy przed przybyciem Ojca Świętego na Łotwę tamtejszy Kościół uruchomił społecznościowe platformy informacyjne na ten temat. Chodzi o specjalne konta na Facebooku i Twitterze.

Autor/źródło: Pixabay, StockSnap, licencja: CC0

- Oba konta mają tę samą nazwę: „Pavests Latvijā 2018”. Można na nich śledzić codzienną działalność papieską oraz zapoznać się z nauczaniem Franciszka w tłumaczeniu na język łotewski. Chodzi zwłaszcza o kluczowe tematy podejmowane przez Papieża, jak miłosierdzie, sprawiedliwość społeczna, ekologia, korupcja czy sytuacja młodych i rodziny we współczesnym świecie. Jest to ważne, biorąc pod uwagę wysoki poziom ignorancji religijnej na Łotwie. Na Facebooku i Twitterze mają być także załączane materiały wideo z aktualnymi komentarzami. Planowane jest ponadto uruchomienie specjalnej strony internetowej poświęconej wizycie. Będą tam dostępne praktyczne informacje związane z papieską obecnością na Łotwie, w miarę konkretyzowania się jej programu.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, media, Łotwa, podróż apostolska, portale społecznościowe