Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2020-01-16 11:29
AC / Łukasz Sośniak SJ

Misja Katolicka pomaga ludności dotkniętej pożarami w Australii

Misja Katolicka w Australii mobilizuje swoich darczyńców do wsparcia osób dotkniętych przez pożary.

Autor/źródło: Pixabay, dazu59, licencja: CC0

„Naszym celem jest pomoc cierpiącym za granicą, ale w sytuacji tak wielkiego kataklizmu na miejscu, mamy obowiązek angażować się w sprawy krajowe” – powiedział ks. Brian Lucas, dyrektor tej organizacji.

W tym celu Misja Katolicka poprosiła wszystkich swoich darczyńców, aby przekazywali środki na walkę z pożarami w Australii i pomoc ludności, która ucierpiała w ich wyniku. „Nasi współpracownicy są niezwykle poruszeni cierpieniem mieszkańców terenów objętych pożarami i uważają, że naszym obowiązkiem jest przyjście im z pomocą, choć w normalnych warunkach zajmujemy się głównie wspieraniem misji zagranicznych” – powiedział ks. Lucas.

Misja Katolicka uspokaja, że działania, które podejmuje wobec poszkodowanych w kraju nie spowolnią projektów już rozpoczętych w Afryce, w Azji i na Pacyfiku. „Zapewniamy, że pozostaniemy zaangażowani w pomoc, którą do tej pory prowadzimy na całym świecie” – podkreślił ks. Lucas.

Na kryzys zareagowali także australijscy biskupi. Oprócz zbiórek pieniędzy na całym świecie stworzyli oni narodowy plan pomocy, który obejmie wszystkie wspólnoty katolickie.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Australia, pomoc, pożary, kataklizm, Misja Katolicka