Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2018-11-15 13:41
AC / KAI

Młodzież sprzedaje kawę na wyjazd do Panamy. Rozprowadzono już pół tony Arabiki!

Dochód ze sprzedaży kawy z Panamy wspiera wyjazd polskiej młodzieży na Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w styczniu 2019 roku. W diecezji radomskiej rozprowadzono już pół tony Arabiki.

Autor/źródło: Pixabay, uroburos, licencja: CC0

Koordynatorem projektu "Kawa z Panamy" jest Aleksandra Błach z Fundacji "Młodzi Radom". - Znaleźliśmy rodzinę, która od ponad 100 lat na zboczu wulkanu na wysokości prawie 1700 m ma plantację kawy. Podpisaliśmy umowę i sprowadziliśmy kawę do Polski, a pieniądze z jej sprzedaży przeznaczamy na wyjazd do Panamy. W diecezji chcemy rozprowadzić docelowo 2 tony bardzo dobrej kawy Arabika. Dotychczas udało się nam sprzedać 500 kilogramów - mówił Aleksandra Błach.

Kawa była ostatnia rozprowadzana wśród księży podczas zakończonych Dni Duszpasterskich w Radomiu. - Chcę wspomóc piękne dzieło, jakim są Światowe Dnia Młodzieży. Wyjazd do Panamy to drogie przedsięwzięcie. Kupując kawę wspieram to dzieło. Niech młodzież doświadczy tam pięknych i duchowych wrażeń - powiedział ks. Konrad Wójcik.

Ostatnie tygodnie do rozpoczęcia ŚDM w Panamie odlicza bp Marek Solarczyk, przewodniczący Rady Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Młodzieży. - To już niedługo. Robimy swoje i przygotowujemy się do tego wydarzenia. Będzie to piękne doświadczenie Kościoła, który ma tylu fajnych młodych ludzi. Oni nie tylko cieszą się ze swojej młodości, ale przede wszystkim doświadczają wiary. I to jest niesamowite. Kiedyś nie byłem w stanie wyobrazić sobie owoców Krakowa, tak samo nie wyobrażam ich w przypadku Panamy. One na pewno będą - powiedział biskup pomocniczy diecezji warszawsko-praskiej, który był gościem Radia Plus Radom.

34. Światowe Dni Młodzieży w Panamie odbędą się w styczniu 2019 roku. Młodzież z diecezji radomskiej będzie przebywać w diecezji Chitré. W sumie na spotkanie z papieżem Franciszkiem wybiera się ponad 80 osób, w tym pięciu księży. Podczas ich pobytu w diecezji Chitré będzie z nimi bp Piotr Turzyński. Bp Henryk Tomasik dołączy do nich w stolicy kraju - Panamie.

Młodzież z diecezji radomskiej od wielu miesięcy angażuje się w zbiórkę pieniędzy na wyjazd, wspiera ją też fundacja Młodzi Radom. W czasie sierpniowej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę młodzi promowali ŚDM i zbierali fundusze, sprzedając lemoniadę.

rm / Radom


Podziel się tym materiałem z innymi: