Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-06-30 08:37
S. Zielińska / Salve TV

Moc Ducha Świętego. "Całkowicie mnie znokautował"

Czy kościół jest żeńsko - katolicki? Gdzie znajduje się w nim miejsce dla mężczyzn? W jaki sposób iść z Panem Bogiem? Jak budować relację z Duchem Świętym?


- Zaczęło się od rekolekcji ewangelizacyjnych, nie pierwszych w moim życiu, ale takich, które pozwoliły mi doświadczyć tego, że Duch Święty jest żywy i działa i naprawdę porusza i przemienia serce- mówiła Elżbieta Kubajek ze Wspólnoty Odnowa w Duchu Świętym.

- U mnie była długa droga, zanim okazało się, że jest to droga do Pana Boga. Na rekolekcjach ewangelizacyjnych wydarzyło się coś bardzo istotnego, przeżyłem coś w rodzaju chrztu w Duchu Świętym. Jest tam taki etap, że przyjmujemy Jezusa, jako swojego Pana. A ja zawsze trzymałem kierownicę swojego życia i nie wyobrażałem sobie jej puścić - podkreślał Karol Kowalek.

Według niego, "chrześcijaństwo jest dla mężczyzn".

- Żeby zrozumieć kim jest mężczyzna, trzeba odkryć relację z Bogiem Ojcem. Bo to nas definiuje, kim jesteśmy - zauważył.

- Jesteś ojcem, ewangelizujesz, jesteś mężem, ewangelizujesz, jesteś dyrektorem, ewangelizujesz, prowadzisz firmę - ewangelizujesz. Odnowa nie jest ruchem, tylko stylem życia.Nie ma sprzeczności pomiędzy tym, kim jesteś, a co robisz. Chrześcijaństwo to sposób życia - dodawał Karol.

- Doświadczenie życia z Panem Bogiem, czyli wiary, zaufania Bogu, bliskiej relacji, to jest coś co jest u podstaw mnie, w związku z czym wszystko co robię, wszystko jaka jestem przeżywam z Panem Bogiem i w Panu Bogu. Bóg jest obecny we wszystkich sferach mojego życia - mówiła Elżbieta.

- Bóg próbował kilkakrotnie wejść w moje życie. Musiał mnie całkowicie znokautować. Doświadczyłem bezpośredniego zagrożenia życia. Czołowe zderzenie z panią, która miała dwa promile. Spotkałem siebie zupełnie innego. Znalazłem się w kompletnej bezsilności. To Bóg po mnie sięgnął, wlał we mnie pragnienie, żeby służyć - opowiadał Karol.

- Można być w Kościele, ale jeszcze do tego, żeby się rozwinąć duchowo, potrzebna jest wspólnota - zaznaczył.WIĘCEJ: forumcharyzmatyczne.diecezja.waw.pl


III PRASKIE FORUM CHARYZMATYCZNE W LEGIONOWIE:

Sobota – 29 września 2018

9:00 Różaniec – cz. Radosna

9:30 Powitanie, modlitwa uwielbienia i komunikaty porządkowe

10:00 Konferencja 1 : „Chodźcie , a zobaczycie” J 1,39 , ks. Wojciech Nowacki

11:00 Źródło życia i miłości – modlitwa uwielbienia

11:30 Przerwa

12:00 Konferencja 2 : „W jego ranach jest nasze zdrowie” Iz 53,5 – o. Wojciech Mikulski SJ

13:00 Przerwa obiadowa

15:00 Uwielbienie Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie – ks. Przemysław Krawiec i ks. Łukasz Turek

16:00 Eucharystia, przewodniczy ks. Biskup Marek Solarczyk. Po Eucharystii nabożeństwo/celebracja „Jezus Panem”- ks. Przemysław Krawiec i ks. Łukasz Turek

18:30 Przerwa na kolację

19:30 Nabożeństwo posłania „Oto ja poślij mnie” (Iz 6,8) – ks. Przemysław Krawiec i ks. Łukasz Turek

Podczas nabożeństwa posłania nastąpi uroczyste nadanie misji kanonicznych dla katechistów przez ks. Biskupa Marka Solarczyka.


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TVChrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-PraskiejPodziel się tym materiałem z innymi: