Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-11-15 15:27
AC / Paweł Pasierbek SJ

Papieska audiencja dla prezydenta Izraela

Papież Franciszek przyjął na audiencji prezydenta Izraela Reuvena Rivlina, który następnie spotkał się z watykańskim sekretarzem stanu kard. Pietro Parolinem oraz sekretarzem ds. relacji z państwami abp. Paulem Gallagherem.

Autor/źródło: MG, Maciej Górnicki

Jak czytamy w komunikacie Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej podczas serdecznych rozmów podkreślone zostały dobre stosunki między obu państwami. Jeśli chodzi o relacje władz państwowych z lokalnymi wspólnotami katolickimi wyrażono życzenie osiągnięcia odpowiednich porozumień w sprawie niektórych kwestii dotyczących obu stron.

Wskazano na potrzebę budowania większego wzajemnego zaufania w perspektywie wznowienia negocjacji między Izraelczykami a Palestyńczykami. Powinny one zmierzać do osiągnięcia porozumienia, które szanowałoby uzasadnione aspiracje obu narodów. Podjęty został temat Jerozolimy, w jej religijnym i ludzkim znaczeniu zarówno dla żydów, jak i chrześcijan oraz dla muzułmanów. Rozmowa dotyczyła także tożsamości i powołania Miasta Pokoju.

Na zakończenie zwrócono uwagę na sytuację polityczną i społeczną panującą w regionie, dotkniętym różnymi konfliktami, a w konsekwencji kryzysami humanitarnymi. W tym kontekście wskazano na rosnącą potrzebę dialogu między różnymi grupami religijnymi. Powinien on zagwarantować pokojowe i stabilne współistnienie.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Watykan, Izrael, audiencja, Reuven Rivlin