Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-09-07 18:55
Anna Bajon / Krzysztof Ołdakowski SJ

Papieska sobota na Madagaskarze

Drugi dzień wizyty na Madagaskarze Papież Franciszek rozpoczął od spotkania z prezydentem kraju oraz władzami, przedstawicielami społeczeństwa obywatelskiego i korpusem dyplomatycznym.

Autor/źródło: pixabay, Rav_, CC0

Przekazał w darze głowie państwa Andryemu Rajoelinie reprodukcję z drukarnii watykańskiej przedstawiającą zarys wyspy oraz dwie księgi z muzeów watykańskich. W księdzie pamiątkowej napisał: „ Przybyłem jako siewca pokoju i nadziei: oby ziarna zasiane na tej ziemi, przyniosły obfite owoce ludowi malgaskiemu! Niech Pan wam błogosławi!”. Na zakończenie Ojciec Święty wraz z prezydentem zasadzili baobaba, narodowe drzewo Madagaskaru.

Następnie Papież udał się do klasztoru Sióstr Karmelitanek Bosych, gdzie spotkał sie z grupą około 100 zakonnic przybyłych z różnych wspólnot w całym kraju. Odmówił z nimi południową godzinę brewiarzową. Pobłogosławił też ołtarz dla katedry w Morondavie oraz spotkał się rodziną jednej z ofiar epidemii odry, która w ostatnich miesiącach mocno dotknęła Madagaskar.


Dwa ostatnie wydarzenia dzisiejszego dnia to spotkanie biskupami oraz czuwanie modlitewne z młodzieżą. Papież nawiedził też grób bł. Victorii Rasoamanarivo, pierwszej Malgaszki wyniesionej do chwały ołtarzy przez św. Jana Pawła II w 1989 roku podczas jego wizyty w Antananarywie.

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Madagaskar