Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-04-12 09:09
Anna Bajon / Michał Król SJ

Papieski list na 50. rocznicę Radia Veritas

Do wypełnienia wezwania głoszenia Ewangelii i bycia kanałem miłości poprzez dawanie głosu ubogim wezwał Papież Franciszek pracowników Radia Veritas. Kościelna rozgłośnia obchodzi w tych dniach 50. rocznicę nadawania swoich programów w Azji.

Autor/źródło: pixabay, Unsplash

Ojciec Święty zachęca, aby poprzez medialną pracę radio kontynuowało misję wznoszenia serc słuchaczy do Boga miłości i prawdy. Apeluje również o pomoc w budowaniu społeczeństwa bardziej zjednoczonego i sprawiedliwego. Należy tego dokonywać poprzez budowanie więzów ewangelicznej miłości oraz świadomość problemów i niepokojów, jakich doświadczają ludzie, szczególnie najubożsi.

W uroczystych obchodach, które miały miejsce w stolicy Filipin wzięli udział: nuncjusz apostolski w tym kraju abp Gabriele Caccia oraz metropolita Manili kard. Luis Antonio Tagle. W swoich wystąpieniach podkreślili, że katolicka rozgłośnia bardzo pomogła w ewangelizacji całego kontynentu. „Kościół albo jest misyjny, albo przestaje istnieć – mówił abp Caccia, dodając, że jeśli nie słuchamy słowa Jezusa, nie jesteśmy zakorzenieni w prawdzie i nie możemy być wolni.

Radio Veritas Asia odegrało ważną rolę w przeciwstawieniu się wpływom komunizmu w czasie Zimnej Wojny. Dla wielu narodów azjatyckich stało się ono symbolem nadziei i zaufania. Nadawało swoje programy w 22 językach (obecnie w 18). Dla Filipińczyków kluczowe znaczenie miało w 1986 r. kiedy wspomagało ludzi podczas pokojowego przewrotu, który obalił ówczesne rządy dyktatorskie prezydenta Ferdinanda Marcosa.

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Filipiny, Azja, Radio Veritas