Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-12-24 17:09
Anna Bajon / KAI

Papieskie ceremonie w okresie Bożego Narodzenia

Dzisiaj w Wigilię uroczystości Narodzenia Pańskiego Franciszek tradycyjnie odprawi w nocy w watykańskiej bazylice św. Piotra Pasterkę, a w południe następnego dnia wygłosi bożonarodzeniowe orędzie i udzieli błogosławieństwa Rzymowi i światu.

Autor/źródło: flickr.com, Catholic Church England and Wales

 W niedzielę 24 grudnia o 21.30 Franciszek odprawi Pasterkę w bazylice św. Piotra. W poniedziałek 25 grudnia w południe ze środkowego balkonu bazyliki papież wygłosi bożonarodzeniowe orędzie i udzieli błogosławieństwa „Urbi et Orbi” (miastu Rzymowi i światu).

W niedzielę 31 grudnia o 17.00 Ojciec Święty odprawi w bazylice św. Piotra Pierwsze Nieszpory Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, po których nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, śpiew hymnu „Te Deum” (Ciebie, Boga, wysławiamy) na zakończenie roku kalendarzowego i błogosławieństwo eucharystyczne.

W poniedziałek 1 stycznia o 10.00 papież odprawi w bazylice św. Piotra Mszę w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i LI Światowy Dzień Pokoju, obchodzony pod hasłem „Migranci i uchodźcy: mężczyźni i kobiety w poszukiwaniu pokoju”.

W sobotę 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego o 10.00 Franciszek odprawi Mszę w bazylice św. Piotra.

pb (KAI) / Watykan


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Boże Narodzenie