Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-08-19 14:01
AC / Beata Zajączkowska

Papież apeluje o pomoc dla powodzian w Kerali

Papież Franciszek zaapelował do wspólnoty międzynarodowej o udzielenie konkretnej pomocy ofiarom tragicznej powodzi, która pustoszy stan Kerala w południowych Indiach.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Została ona spowodowana obfitymi monsunami, które nieprzerwanie padają od dwóch tygodni. W wyniku kataklizmu zginęło co najmniej 350 osób, a ponad 800 tys. straciło dach nad głową.

O największej od stu lat powodzi w Kerali Papież Franciszek mówił na Anioł Pański. Wraz z pielgrzymami przybyłymi na plac św. Piotra modlił się za ofiary i ich bliskich.

- W minionych dniach mieszkańcy stanu Kerala poważnie ucierpieli z powodu bardzo intensywnych deszczy, które spowodowały powodzie i osunięcia ziemi. Wiele osób straciło życie, wiele jest zaginionych i ewakuowanych. Doszło do rozległych zniszczeń upraw i domów – mówił Papież Franciszek. – Niech tym naszym braciom nie zabraknie naszej solidarności oraz konkretnego wsparcia wspólnoty międzynarodowej. Jestem blisko Kościoła w Kerali, znajdującego się na pierwszej linii w niesieniu pomocy ludności. Módlmy się wspólnie za tych, którzy stracili życie i za wszystkich doświadczonych tą wielką klęską.

W pomoc powodzianom od samego początku aktywnie włącza się Caritas. Kościoły, parafie i szkoły katolickie otworzyły swe drzwi dla potrzebujących zamieniając się w ośrodki pierwszej pomocy. Episkopat Indii podkreślił, że pomoc niesiona jest każdemu, niezależnie na przynależność kastową czy religijną.

źródło: vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Anioł Pański, Indie, powódź, Kerala