Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-01-27 08:44
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Papież: audiencja dla prezydenta Haiti

Ojciec Święty przyjął dziś na audiencji prezydenta Haiti Jovenela Moïse, który następnie spotkał się z kard. Pietro Parolinem, sekretarzem stanu oraz abpem Paulem Richardem Gallagherem, sekretarzem ds. relacji z państwami.

Autor/źródło: Pixabay, ptra

W opublikowanym przez watykańskie biuro prasowe komunikacie czytamy, że w czasie serdecznych rozmów wyrażono zadowolenie z dobrych relacji między obu państwami. Podkreślono także pragnienie zacieśnienia współpracy na różnych polach o charakterze społecznym. Wśród nich szczególną uwagę zwrócono na sprawy ludzi młodych, biednych i najbardziej odrzuconych. Jednocześnie podkreślono  znaczący wkład Kościoła katolickiego w rozwój i funkcjonowanie placówek wychowawczych, zdrowotnych, czy też dzieł miłosierdzia.

W czasie spotkania poruszono także niektóre kwestie dotyczące spraw o charakterze narodowym i regionalnym, ze szczególnym uwzględnieniem problemu emigracji oraz roli dialogu w popieraniu zgody społecznej i dobra wspólnego.

pp/rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, prezydent, Haiti, Abp Paul Richard Gallagher, Jovenela Moïse