Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-03-16 12:58
S. Zielińska / BP KEP

Papież błogosławi kapłanom posługującym podczas Nocy Konfesjonałów

Ojciec Święty Franciszek udziela błogosławieństwa kapłanom posługującym podczas organizowanej w Polsce w Wielkim Tygodniu Nocy Konfesjonałów. Poinformował o tym organizatorów akcji abp Konrad Krajewski.

Autor/źródło: www.nockonfesjonalow.pl

W rozmowie telefonicznej 14 marca 2018 r., jałmużnik papieski abp Konrad Krajewski przekazał wiadomość o tym, że papież Franciszek udziela błogosławieństwa wszystkim kapłanom posługującym podczas tegorocznej Nocy konfesjonałów. Papież podkreślił wagę tej posługi sakramentalnej stwierdzając, że kapłana można zastąpić w wielu działaniach, ale nigdy w konfesjonale.

Inicjatywa „Noc konfesjonałów ” to akcja duszpasterska, organizowana najczęściej w nocy z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę. W niektórych miejscach z nocnej spowiedzi można skorzystać także w inne dni Wielkiego Tygodnia. Spowiedziom towarzyszą modlitwy, czuwania, adoracje i nauki pomagające w przygotowaniu do sakramentu spowiedzi.

Celem Nocy Konfesjonałów jest przede wszystkim wyjście naprzeciw ludziom żyjącym w nieustannym pośpiechu i zwrócenie uwagi na duchowy wymiar Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Pierwsza edycja Nocy Konfesjonałów zorganizowana została dla uczczenia piątej rocznicy śmierci św. Jana Pawła II w 2010 r. Z roku na rok liczba kościołów biorących udział w inicjatywie systematycznie rośnie.

Obecnie trwają zapisy parafii do dziewiątej edycji akcji. Dotąd zapisało się już ponad 100 parafii. Warunkiem uczestnictwa jest zorganizowanie spowiedzi w Wielkim Tygodniu trwającej przynajmniej do północy oraz zgłoszenie tego faktu na portalu akcji: www.nockonfesjonalow.pl. Po dokonanej rejestracji parafia wraz z fotografią i kontaktem kościoła będzie prezentowana w katalogu uczestników.

Więcej na www.nockonfesjonalow.pl

xGA/ BPKEP, episkopat.pl


Podziel się tym materiałem z innymi: