Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-07-01 08:25
Anna Bajon / Krzysztof Bronk

Papież chwali Trumpa i Kima: piękny przykład kultury spotkania

Po odmówieniu modlitwy Anioł Pański Papież pozdrowił modlących się z nim pielgrzymów.

Autor/źródło: Pixabay, bici, licencja: CC0

Franciszek wyraził też podziw dla Polaków, którzy, jak zaznaczył, w wielkiej liczbie przybyli dziś na plac św. Piotra. Wszystkim życzył dobrych wakacji. O swej szczególnej modlitwie zapewnił tych, którzy cierpią na skutek upałów: chorych, osoby starsze, a także ludzi, którzy pracują na roli czy na budowie.

Papież wspominał też o spotkaniu prezydentów Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej, do jakiego doszło dziś rano na granicy miedzy obiema Koreami, w strefie zdemilitaryzowanej. Donald Trump jako pierwszy prezydent USA przekroczył granicę i przez chwile znajdował się na terytorium Korei Północnej.

Przykład kultury spotkania

    “W minionych godzinach byliśmy świadkami w Korei pięknego przykładu kultury spotkania – mówił Papież. – Pozdrawiam uczestników tego spotkania i modlę się, aby ten ważny gest stał się kolejnym krokiem na drodze do pokoju, nie tylko na tym półwyspie, lecz na całym świecie.”

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Anioł Pański, Donald Trump, Stany zjednoczone, Korea Północna