Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2018-11-23 15:45
ek / Beata Zajączkowska

Papież do Franciszkanów w Syrii: ileż biedy i cierpienia…

Papież Franciszek odpowiedział Franciszkanom pracującym w Syrii na ich list, w którym opisali codzienny dramat Syryjczyków i bolesne realia, w jakich żyją chrześcijanie.

Autor/źródło: Pixabay, subhamshome28, licencja: CC0

Ileż biedy i cierpienia doświadczają mieszkańcy Syrii. Oby ich ból zamienił się w nadzieję” – pisze Papież.

W mieszkańcach ukochanej Syrii widzimy cierpiącego Jezusa. To jest tajemnica chrześcijaństwa. Jezusa ubogiego i przepełnionego bólem, ponieważ wypędzają Go z ojczyzny” – pisze Ojciec Święty odpowiadając na list dwóch franciszkanów: Hanny Jalloufa i Louaia Bsharata posługujących w Syrii. Papież zapewnia o swej bliskości ze wspólnotami chrześcijańskimi, tak bardzo naznaczonymi cierpieniem przeżywanym z powodu wiary w Chrystusa. Zaznacza, że „nic bardziej niż męczeństwo nie może naznaczyć chrześcijańskiego sposobu uczestniczenia w historii zbawienia ludzkości”.

„Męczennicy przyczyniają się do rozwoju Królestwa Bożego, są posiewem nowych chrześcijan, prawdziwą chwałą Kościoła i naszą nadzieją” – podkreśla Ojciec Święty zapewniając o swej modlitwie za „ukochaną Syrię”. „Oby niewypowiedziany ból przemienił się w Bożą nadzieję” – pisze Papież udzielając specjalnego błogosławieństwa franciszkanom, którzy - jak zaznacza - „odważnie trwają przy boku syryjskich rodzin, powierzonych ich opiece”. 

Źródło: www.vaticannews.va

 


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Syria, franciszkanie