Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-09-03 10:16
Anna Bajon / Beata Zajączkowska

Papież do Malgaszów: zaczerpnę z waszej wiary

„Pragnę was umocnić w wierze, a zarazem sam z niej zaczerpnąć” – mówił Franciszek w specjalnym przesłaniu do mieszkańców Madagaskaru, kraju, który jest drugim etapem jego afrykańskiej pielgrzymki.

Autor/źródło: www.flickr.com/photos/episkopatnews, M.Mazur/episkopat.pl, licencja: CC BY-SA

Papież przybędzie na tę wyspę w najbliższy piątek, 6 września i spędzi na niej trzy dni.

W swym przesłaniu Ojciec Święty podziękował Malgaszom za wysiłek włożony przygotowanie jego wizyty oraz za otoczenie jego podróży szczególną modlitwą zarówno w rodzinach, wspólnotach parafialnych, jak i szpitalach i więzieniach.

Papież do Malgaszów: chrońcie stworzenie i waszą wiarę“Modlitwa nie zna granic, a kiedy będę na Madagaskarze, nawet jeśli będę mógł odwiedzić jedynie kilka miejsc, z modlitwą dotrę do wszystkich i dla wszystkich będę modlił się o Boże błogosławieństwo – mówił Franciszek. – Wasz kraj słynie z piękna przyrody, dlatego mówimy: «Laudato si'!» – «Pochwalony bądź, Panie». Naszym obowiązkiem jest troskliwa ochrona stworzenia. Ale jest także inne piękno, na którym jeszcze bardziej zależy Chrystusowi i Papieżowi: piękno jego ludu, to znaczy wasza świętość! Z tego powodu przybędę, aby utwierdzić was w wierze i jednocześnie z niej czerpać. Niech Najświętsza Maryja Panna wyjedna nam ten dar. Dziękuję i do zobaczenia wkrótce!”


Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Madagaskar, przesłanie