Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-05-05 11:00
ek / Paweł Pasierbek SJ

Papież do mieszkańców Macedonii Płn.: dialog i braterstwo

"Pragnę przybyć do was, aby zasiać ziarna braterstwa i dialogu. Powierzam tę pielgrzymkę wstawiennictwu św. Matki Teresy, odważnej misjonarki miłości Chrystusa w świecie."

- tymi słowami Papież zwrócił się do mieszkańców Macedonii Północnej, których odwiedzi już w najbliższy wtorek, 7 maja.

W wideoprzesłaniu Franciszek podkreślił, że Stolica Apostolska pragnęła uregulować stosunki dyplomatyczne z tym krajem zaraz po zdobyciu przez niego niepodległości. Przypomniał, że zarówno w Europie, jak i na całym świecie potrzeba dziś kultury szacunku i dialogu.

Najpiękniejsze mozaiki są bogate w kolory

“Dziś bardziej niż kiedykolwiek potrzeba, aby wrastała w Europie i na całym świecie kultura spotkania i braterstwa. Przybędę do was, aby zasiać te ziarna, pewny, że wasza ziemia jest podatna na ten zasiew, będzie umiała go przyjąć i wydać owoce – podkreślił Ojciec Święty. - W istocie, osobliwe piękno waszego kraju wynika właśnie z różnorodności kultur, istnienia różnych grup etnicznych i religijnych. Wiemy dobrze, że współżycie nie jest rzeczą łatwą. Warto jednak podjąć ten wysiłek, gdyż najpiękniejsze mozaiki to te, które są bogate w kolory.”

Źródło: www.vaticannews.va


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, kultura spotkania, podróż apostolska, braterstwo, Macedonia Północna