Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2019-08-22 09:45
ek / Krzysztof Ołdakowski SJ – Watykan

Papież do Polaków: dawajcie przykład wrażliwości i hojności

W pozdrowieniach skierowanych do pielgrzymów przybyłych na audiencję środową Papież nawiązał do osoby upośledzonej dziewczynki, która podczas katechezy podeszła do niego.

Autor/źródło: Maciej Górnicki, licencja: CC BY

Zaproponował, aby każdy odpowiedział sobie w sercu na pytanie, czy pomodlił się za nią, czy poprosił Boga, aby ją uzdrowił i czuwał nad nią. Czy zawierzył Bogu jej rodziców oraz rodzinę. Papież zachęcił pielgrzymów, by zawsze kiedy widzą cierpiącą osobę pomodlili się na nią.

Ojciec Święty pozdrowił również pielgrzymów z Polski.

Papież – trwajcie w duchu komunii miłości

“Serdecznie witam polskich pielgrzymów. Drodzy bracia i siostry, wasze pielgrzymowanie do Rzymu, do grobów Apostołów i świętych, jest okazją, by ponownie przyjąć ich świadectwo i uczyć się jak żyć z oddaniem Chrystusowi i braciom w duchu komunii miłości – mówił Franciszek. – Wy również dajcie przykład braterskiej wrażliwości i hojności, przez konkretne gesty dzielenia się z potrzebującymi. Niech Pan wam błogosławi! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!”

Źródło: www.vaticannews.vaPodziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, potrzebujący, pozdrowienia dla Polaków, braterstwo, wrażliwość